Kredyt przez Internet ?

Rynek, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, daje możliwość prowadzenia bankowości elektronicznej, która nie obejmuje już wyłącznie sprawdzenia stanu konta, zlecania przelewów, ale również składania wniosków o kredyty gotówkowe.

Pojawia się wiele firm oraz prywatnych instytucji, oferujących proste pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu, dostarczania zaświadczeń o zarobkach, czy informacji o stanie majątkowym.
Klienci bardzo chętnie korzystają z ułatwienia, jakie niesie bankowość elektroniczna.

Minimalizowanie czasu przyznania kredytu przez Internet

Klienci posiadający już aktywne konto w wybranym banku, najszybciej otrzymują kredyty przez Internet. Dzieje się tak dzięki możliwości dokładnego sprawdzenia przez bank naszych zarobków, zobowiązań i wydatków, bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów.
Wystarczy zalogować się na swoje konto i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wiele banków decyduje się także na tworzenie indywidualnych ofert dla klientów i tu działanie odbiorców ogranicza się wyłącznie do wyrażenia zgody na uruchomienie oferty.

Kiedy nie jesteśmy klientami wybranego przez nas banku, formularz zgłoszeniowy jest niewystarczający. Kredytodawca zazwyczaj wymaga od klienta udania się do najbliższej placówki, celem dostarczenia zaświadczenia o zarobkach oraz ksera dowodu osobistego, często koniecznością jest także założenia konta w wybranym banku.

Kredyt przez telefon?

Obecnie ta forma zniknęła całkowicie z rynku bankowości, nie pojawiają się kredyty udzielane od początku do końca drogą telefoniczną. Jednak w wielu wypadkach jest to droga komunikacji wstępnej, związanej z przedstawieniem oferty oraz złożeniem wniosku. Pracownik przyjmujący zgłoszenie, przekazuje wniosek do odpowiedniego oddziału, który klient będzie zmuszony odwiedzić osobiści, celem uzyskania formalnego potwierdzenia zawarcia umowy kredytowej.

Pozabankowe szybkie pożyczki?

Z dnia na dzień na rynku pojawiają się też kolejne chwilówki, a więc szybkie pożyczki, udzielane najczęściej z wykorzystaniem wyłącznie internetu. Pożyczane pieniądze, w błyskawicznym tempie, przelewane są na wskazane przez klienta konto, a wszelkie formalności ograniczane są do koniecznego minimum. Najczęściej wniosek zostaje wypełniany na stronie internetowej i to on właśnie ostatecznie stanowi coś na kształt umowy kredytowej. Jednak warto pamiętać, że ta forma pożyczki, obciążona jest niezwykle wysokimi opłatami dodatkowymi, oprocentowaniem, oraz odsetkami, które wymagane są przy spłacie zobowiązania.

Klienci oswoili się z możliwościami, jakie niesie nam internet, znacznie chętniej i częściej wykorzystują sieć do ułatwiania sobie codziennego życia. Nie ma znaczenia czy chodzi o zakupy, aktywne korzystanie z bankowości, czy kredyt przez internet.