Jak szybko można otrzymać pożyczkę przez internet?

Obecnie na rynku pojawia się zaskakująca wręcz ilość instytucji pozabankowych, firm oraz inwestorów indywidualnych, oferujących pożyczki przez internet, telefon, czy sms.
Zachętą dla klientów ma być maksymalne ograniczenie czasu rozpatrywania wniosków. Czy istnieje możliwość uzyskania pożyczki w 15 minut?

Jak działają szybkie pożyczki?

Wielu klientów nie ma świadomości, w jaki sposób odbywa się udzielanie tego typu pożyczek. Zgłoszenie się do firmy przez stronę internetową, wypełnienie odpowiedniego formularza, uruchamia procedurę, jaką obejmuje między innymi pożyczka przez internet.

Warto przed wypełnieniem takiego formularza zapoznać się z wszelkimi wymaganiami, gdyż akceptacja regulaminu, jaki zazwyczaj stanowi załącznik naszego wniosku, jest równoznaczna ze zgodą na oferowane warunki, w tym na dodatkowe opłaty czy obowiązki, jakie zostają na nas, jako klientów, przeniesione.

Większość z formularzy zawiera niezbędne dane teleadresowe, koniecznością jest dostarczenie kserokopii dowodu osobistego, oraz zaświadczenia o dochodach.
Często wymogiem jest przelanie symbolicznej złotówki na wskazane przez firmę konto, gdyż działanie to pozwala na weryfikacje danych podanych we wniosku.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól w formularzu, firma w sposób błyskawiczny analizuje płynność naszych finansów, sprawdza możliwości finansowe, jakie posiadamy.

Ile wynosi czas oczekiwania na decyzję?

Kiedy decyzja kredytowa jest pozytywna, czas przelania pieniędzy uzależniony jest od kilku istotnych czynników, na które firmy udzielające pożyczki, nie zawsze mają wpływ.
Elementem szczególnym jest to, w jakim banku konto posiada klient, a w jakim firma.

Pieniądze mogą trafić do klienta nawet w ciągu niespełna 5 minut, uznanie środków na rachunku kredytobiorcy może jednak zająć kilkanaście minut, czasami godzin, a nawet dni.

Dlaczego tak się dzieje?

A to wszystko dlatego, iż wszystkie przelewy międzybankowe muszą zostać zatwierdzone przez Krajową Izbę Rozliczeniową, działającą zgodnie z ustalonymi sesjami bankowymi.

KIR nie działa w weekendy, ani dni świąteczne dlatego też, jeżeli klient otrzyma pozytywną decyzję w piątkowy wieczór, pieniądze dotrą na jego konto w poniedziałek rano, lub w kolejnych dniach roboczych, jeżeli poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy!

Firmy pożyczkowe jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, posiadają konta w wielu bankach, dzięki czemu istnieje możliwość przesyłania pieniędzy wewnątrzbankowo, znacznie szybciej i efektywniej. Eliminowana zostaje konieczność zatwierdzenia przelewu przez Krajową Izbę Rozliczeniową, a w związku z tym pożyczka księgowana jest na koncie klienta w ciągu kilku minut, od zatwierdzenia pozytywnej decyzji .

O czym warto pamiętać?

Nowoczesny rynek daje możliwość zaciągnięcia pożyczki w kilka minut, jednak to czy dotrze ona do nas w takim czasie, uzależnione jest zarówno od sposobów weryfikowania klientów, jakości przetwarzania dostarczanych danych, jak i czynników niezależnych od samego kredytodawcy, jak rozkład sesji, czy czas, w którym pieniądze znają się na koncie u klienta.